Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Opilec naboural do stromu a svodidel, auto je na odpis

29. 6. 2020

Opilec naboural do stromu a svodidel, auto je na odpis 0 snímků
Škodu za 430 tisíc korun způsobil šofér osobního vozu Subaru Legacy. V opilosti nezvládl noční jízdu Horní Olešnicí, po nárazech do stromu a svodidel je auto prakticky na odpis.

Karambol se odehrál v neděli krátce po čtvrté ráno. Motorista jel na mokré silnici příliš rychle a nezvládl průjezd pravotočivou zatáčkou. "Dostal smyk, po kterém vyjel vlevo mimo komunikaci, kde přední částí narazil do stromu a označníku mostu. Po střetu ještě pokračoval v jízdě a narazil do železného svodidla," uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Z nehody vyvázl šofér s lehkým zraněním, ale z vozu ho museli vyprostit hasiči. Pak už se o něj postarali přivolaní záchranáři. "Dechové zkoušky u něho ale odhalily pozitivní hodnoty 1,37 a 1,45 promile alkoholu," upozornil Vincenc.

Škoda je předběžně vyčíslena na 430 tisíc korun. Hasiči museli zlikvidovat poškozená svodidla rozbrušovací pilou, odklidili ze silnice nečistoty a pomohli odtahové službě s naložením na odtah. "Provinilci v případě odsouzení z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až tři roky vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," upřesnil Vincenc.

Opilec z Horní Olešnice není jediným hříšníkem, kterého o víkendu přistihla policie. Na Trutnovsku chytila ještě další čtyři, kteří řídili pod vlivem návykových látek, nebo se zákazem řízení. Dvěma za dopravní přestupky (alkohol do 1 promile a pozitivní test na drogy) hrozí u správního orgánu pokuty a zákazy řízení.

U třetího přístroj odhalil 1,5 promile alkoholu a za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky mu nyní hrozí až dva roky vězení. V posledním případě řidička usedla za volant i přes pravomocný zákaz řízení, a za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání ji hrozí až dva roky odnětí svobody.

"Policisté i nadále budou provádět silniční kontroly zejména se zaměřením na jízdu pod vlivem alkoholu či drog. Kontrolovat budou samozřejmě i dodržování ostatních dopravních předpisů," dodal Lukáš Vincenc.

  čtěte také:


(pac, tz-liv, gö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR a Hasiči