Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Požár rodinného domu způsobil škodu za 600 tisíc

24. 6. 2020

Požár rodinného domu způsobil škodu za 600 tisíc 0 snímků
V podkrovním pokoji rodinného domu ve Velkých Svatoňovicích v pondělí hořelo.

Hasiči byli k ohni přivoláni krátce po jedenácté hodině dopoledne. "Na místě byl zjištěn intenzivní požár vnitřního vybavení podkrovního pokoje rodinného domu," potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Rychlou lokalizací požáru zamezili jeho šíření do dalších pokojů v podkroví, chodby, půdního prostoru a střešní konstrukce. "Likvidační práce byly spojené s rozebíráním zasažených konstrukcí, sádrokartonových stropů a izolačních materiálů. Tím byl zajištěn přístup ke všem ohniskům a požár likvidován," upřesnila mluvčí hasičů.

Zasahovat museli hasiči v dýchacích přístrojích, použili také výškovou techniku. Před jejich příjezdem se snažili vodou ze zahradní hadice hasit i obyvatelé domu. Bylo zajištěno odpojení hlavního jističe a uzavření hlavního uzávěru plynu. "Majitel domu se nadýchal zplodin hoření a musel být odvezen zdravotnickou záchrannou službou k ošetření do nemocnice, odkud se ještě ten samý den v pořádku vrátil zpět domů," oznámila Götzová.

S vyšetřováním příčiny požáru pomáhá i specialista v oboru elektro z Institutu ochrany obyvatelstva. "Požárem způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na částku 600 tisíc korun. Uchráněn byl majetek v přibližné výši 4 miliony korun," dodala Martina Götzová.

(pac, tz-gö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: hasiči