Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

18°

Zítra

18°

Svátek má

Srazil bavorákem zábradlí. Nadýchal přes 3 promile

26. 6. 2020

page.Name
Nikdy nekončící příběh. Tak by se mohl jmenovat jeden z nejsmutnějších fenoménů českých silnic, alkohol za volantem. Ve čtvrtek odpoledne přibyl další díl.

Mezi obcemi Chvalkovice a Vlčkovice v Podkrkonoší havarovalo osobní auto BMW. "Podle prvotního šetření měl jeho řidič při průjezdu pravotočivé zatáčky vyjet vlevo mimo vozovku, kde čelně narazil do zábradlí," uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Jak se brzy ukázalo, při nehodě sehrál důležitou roli zejména alkohol. Přivolaní policisté dali muži opakovaně dýchnout. Výsledky? 2,76 promile, 3,12 a 3,30. "Policisté dále zjistili, že řidič má vysloven zákaz řízení, který mu vyprší až v druhé polovině příštího roku. Na vozidle navíc neměl registrační značky a také uvedl, že není ani pojištěno," upozornil Vincenc.

Nehoda se obešla bez zranění. Hmotná škoda byla vyčíslena na 6 tisíc korun. "Provinilci v případě odsouzení z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až tři roky vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," dodal Lukáš Vincenc.

  čtěte také:


(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR