Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

24°

Svátek má

Alkohol a nezvládnuté řízení příčinou úterních nehod

15. 7. 2020

Alkohol a nezvládnuté řízení příčinou úterních nehod 0 snímků
Opilý řidič se třemi promile, příliš rychlá jízda a nezvládnuté řízení. To jsou příčiny tří bouraček, které se staly v úterý na silnicích trutnovského okresu.

První se odehrála po deváté ráno v Lipnici u Dvora Králové nad Labem. Řidič osobního auta Kia Carens při odbočování ze silnice k domu nezvládl řízení a přední částí narazil do kovového sloupku brány. Naštěstí se nezranil a ani vzniklá škoda není nikterak vysoká, předběžně pouze dva tisíce korun.

"U řidiče však policisté naměřili při dechových zkouškách 2,96 a 3,08 promile alkoholu. Na místě mu proto zadrželi řidičský průkaz," uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc. Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí motoristovi až tři roky vězení.

Druhý karambol se stal po čtvrté odpoledne mezi obcemi Bílé Poličany a Rohoznice. Muž na motocyklu Triumph zřejmě nepřizpůsobil rychlost při průjezdu prudké pravotočivé zatáčky. Následně vyjel do protisměru, kde čelně narazil do protijedoucího auta Škoda Felicie.

"Motocykl po nárazu skončil odhozený v pravém jízdním pruhu a jeho řidič na vozovce. Motorkáře si následně do péče převzali přivolaní záchranáři, kteří ho převezli k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," upřesnil policejní mluvčí. Šofér auta přečkal nehodu bez zranění. Dechové zkoušky na alkohol dopadly u obou účastníku negativně. Škoda je odhadnutá na 130 tisíc korun.

Třetí nehoda se stala u Hajnice. Řidička osobního auta BMW zřejmě projížděla příčli rychle táhlou levotočivou zatáčkou v klesání. Najela na krajnici a dostala smyk, který nezvládla. "Následně vyjela do protisměru, kde levou zadní částí narazila do přední části protijedoucího vozidla Seat. Po střetu skončila s automobilem vpravo mimo komunikaci, zde narazila do náletových dřevin a zůstala stát na přilehlém poli," oznámil Lukáš Vincenc.

Šoférka Seatu se při nehodě lehce zranila, postarali se o ni přivolaní záchranáři. Alkohol u obou vyloučily dechové zkoušky. Škoda je zatím vyčíslena na 200 tisíc korun.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči a Policie ČR