Pátek

19. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Další auto mělo pod viaduktem u Šestidomí problém

15. 7. 2020

page.Name
Druhý nákladní vůz během sedmi týdnů se nevešel pod trutnovský viadukt na Šestidomí. Neměl totiž patřičnou výšku 3,7 metru, avizovanou na dopravních značkách.

Nákladní automobil DAF včera před polednem projížděl Horskou ulicí. Když se ale chtěl protáhnout pod železničním viaduktem, zachytil korbou o mostní konstrukci.

"Řidič se neměl řídit dopravním značením, které zakazuje vjezd vozidel, jejichž výška přesahuje vyznačenou mez. Následně při průjezdu pod mostní konstrukcí do této horní částí vozidla narazil," konstatoval policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Řidič se ale znovu rozjel, zpod mostu se "vytrhl" a poničil přitom horní část svého vozu. Most naštěstí nepoškodil, takže na něm nedošlo k přerušení železniční dopravy. "Celková hmotná škoda je ale předběžně vyčíslena na 130 tisíc korun," upřesnil Vincenc.

Při karambolu nedošlo k žádnému zranění. Dechová zkouška na alkohol vyšla u řidiče negativně. "Policisté za přestupek v dopravě udělili provinilci na místě pokutu v příkazním řízení," dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Podobný incident se odehrál ve stejném místě před týdnem. Scania se pod mostem zaklínila a blokovala dopravu. Způsobenou škodu policisté odhadli na 160 tisíc.

  čtěte také:


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR