Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

Svátek má

Hasiči měli zatím méně výjezdů, než loni

9. 7. 2020

Hasiči měli zatím méně výjezdů, než loni 0 snímků
Méně sucha a méně větrných smrští v porovnání s loňským rokem se projevilo i na výjezdech hasičů. Letos zatím zasahovali méně častěji, než za prvních šesti měsících předchozího roku. Vyplývá to z hasičských statistik.

Letos hasiči zasahovali u 833 událostí, loni za stejné období u 891. "Vyšší číslo bylo v roce 2019 zapříčiněno hlavně likvidacemi následků větrných smrští," upozornil Pavel Kuřitka, vedoucí prevence trutnovského hasičského odboru.

Počet požárů klesl ze 130 na nynějších 103. "Loni se na počtu požárů výrazně podepsalo teplé počasí. Byla spousta požárů lesních a travnatých porostů," vysvětlil Kuřitka. Oheň letos způsobil škodu za téměř 4,7 milionů korun. Zatím největší vznikla při únorovém požáru kalícího stroje a vzduchotechniky ve vrchlabské firmě - zhruba 800 tisíc korun. Uchráněný byl díky hasičům majetek za zhruba 140,6 milionů korun. Nikdo letos při požárech nezahynul.

Nejčastějšími zásahy hasičů už dlouhodobě zůstává tzv. technická pomoc jako je například otvírání bytů, pomoc s pacienty, odklízení stromů nebo čerpání vody. Letos ji poskytli zatím ve 471 případech, loni za stejné období v 506 případech.

  čtěte také:


(pac, tz-pku)

pavel@trutnovinky.cz
Foto: hasiči