Neděle

14. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Kamion se nevešel pod viadukt u Šestidomí

8. 7. 2020

page.Name
Obvyklá nehoda na tradičním místě. Téměř každý rok se najde kamion, který chce projet viadukt v trutnovské části Šestidomí, ale nemá na to patřičnou výšku. Naposledy se to stalo včera odpoledne.

Scania se zaklínila v Horské ulici. K železničnímu viaduktu přijížděla od autobusového nádraží. "Řidič nákladního vozu se snažil místem projet, přestože na značce je upozornění na maximální výšku 3,7 metru," uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Auto se pod mostem zaklínilo a zablokovalo provoz v jednom jízdním pruhu. Dopravu musela na místě dočasně řídit policie. Vůz vyprostili přivolaní hasiči. Scania měla poničenou horní část, především kabinu. Viadukt poškozený nebyl. "Škoda je předběžně odhadnuta na 160 tisíc korun," řekl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Incident se obešel bez zranění, u řidiče vyloučila alkohol policejní dechová zkouška.

Podobná nehoda se na stejném místě stala týden před loňskými Vánoci. Kamion se ale zasekl pod mostem tak nešťastně, že hasiči museli vypustit všechny jeho pneumatiky, aby ho mohli vyprostit. „Provoz na železniční trati, která vede přes most, byl po dobu vyprošťovacích prací zastaven. Obnoven byl zhruba po hodině,“ upřesnila tehdy mluvčí hasičů Martina Götzová.

(pac, tz-lvi, gö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči