Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Nedání přednosti v křižovatce, nehoda cyklisty, ukradený skútr i kola

28. 7. 2020

page.Name
Dopravní nehoda dvou automobilů v Dolní Kalné, havárie cyklisty v Kocbeřích, pro kterého musel přiletět vrtulník, a krádeže kol z paneláku v Trutnově a skútru od domu v Mostku zaměstnaly v uplynulých dnech trutnovské policisty.

Řidič nedal v křižovatce přednost

V pondělí krátce před 14. hodinou vyjížděli policisté k dopravní nehodě dvou vozidel v obci Dolní Kalná, která se stala na tříramenné křižovatce. Podle prvotního šetření tu řidič Mercedesu při odbočování vlevo nedal přednost vozidlu Škoda jedoucímu od Horní Olešnice. Následně se v křižovatce oba automobily střetly pravými boky. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Řidičku vozu Škoda pouze přivolaní záchranáři na místě vyšetřili. Dechová zkouška u obou účastníků vyšla negativně. Celková hmotná škoda je předběžně vyčíslena na 170 tisíc korun.

„Dopravní policisté vyřešili nehodu na místě udělením pokuty v příkazním řízení řidiči Mercedesu za spáchání dopravního přestupku,“ uvedl tiskový mluvčí policie Lukáš Vincenc.

Cyklista musel být letecky transportován do nemocnice

Havárie cyklisty se stala v pondělí krátce před půl sedmou navečer v Kocbeřích. Podle prvotního šetření policistů tu muž na jízdním kole z dosud nezjištěných příčin při sjíždění prudkého klesání naboural a po pádu skončil vpravo mimo komunikaci. Na místě si ho hned po příjezdu převzali do péče přivolaní záchranáři, kteří jej se zraněním letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Hradci Králové k dalšímu vyšetření. Možné ovlivnění alkoholu u cyklisty bude zjišťováno z odebrané krve. Hmotná škoda je vyčíslena na 10 tisíc korun. Celá událost je dále v šetření trutnovských dopravních policistů.

Z chodby zmizela dvě jízdní kola

Od pondělního dopoledne policisté šetří krádež dvou jízdních kol značky Merida a Agang. Ta zmizela ze společného chodby jednoho z panelových domů v Trutnově někdy v průběhu minulého týdne. Neznámý pachatel využil zřejmě, že majitelé odjeli na dovolenou a kola tak na chodbě stála bez dohledu delší dobu. Poradil si i s lankovým zámkem, kterým je majitelé uzamkli k sobě. Vzniklou škodu poškození předběžně vyčíslili na necelých 17 tisíc.

Policisté po oznámení zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádež a po odcizených kolech pátrají. Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouleté odnětí svobody.

Majitel přišel o svůj skútr

Nemilé překvapení čekalo na majitele motocyklu Malagi Madison 125 v obci Mostek, když ráno vyšel před dům. Namísto svého stroje nalezl totiž pouze prázdné parkovací místo. V noci z neděle na pondělí tu totiž úřadoval neznámý zloděj a uzamčený skútr odcizil. Společně s ním se zmocnil ještě v kufru uložené přilby. Celkově tak majiteli měl způsobit škodu za téměř 30 tisíc korun.

Policisté případ nyní šetří pro podezření z přečinu neoprávněné užívání cizí věci. Po odcizeném motocyklu okamžitě vyhlásili celostátní pátrání. Pachateli pak při dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

(bog, tz-lvi)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR