Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Opilá řidička vyjela mimo silnici, srazila altán

13. 7. 2020

page.Name
Byla výrazně posilněná alkoholem, proto se zřejmě nevešla do zatáčky a zastavila se až mimo silnici v dřevěném altánu. Tak se dá stručně pospat nehoda, která se stala hodinu před nedělní půlnocí v Dolní Olešnici.

Podle policie tam 27letá řidička pod vlivem alkoholu neuřídila osobní auto Citroën, protože nepřizpůsobila rychlost na místní komunikaci. "Na konci vozovky, po projetí mírné levotočivé zatáčky, měla začít prudce brzdit, ale automobil nestačila včas zastavit. Vyjela mimo vozovku, kde následně narazila do dřevěného altánu a nadzemního bazénu. Poškodila také obrubník a betonovou dlažbu," uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Při nehodě se žena naštěstí nezranila. "Provedená dechová zkouška u ní však prokázala 1,40 promile alkoholu. Policisté ji proto na místě zadrželi řidičský průkaz," upřesnil Vincenc.

Hmotná škoda je předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. "Řidičce nyní ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až tři roky vězení, pokuta nebo zákaz řízení," dodal Lukáš Vincenc.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR