Neděle

16. června 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Policie v hradeckém kraji zahájila akci proti opilým řidičům

17. 7. 2020

page.Name
Policie v Královéhradeckém kraji dnes zahájila rozsáhlé kontroly na silnicích se zaměřením na odhalení opilých řidičů a řidičů pod vlivem drog. Dnes by mělo být v akci na silnicích kraje téměř 200 policistů. Kontroly budou pokračovat i v dalších dnech. Podle policie se letos do 15. července v kraji stalo 2531 nehod a u každé šestnácté hrál roli alkohol. ČTK to řekla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Přestože se počet případů nehod s alkoholem u řidičů meziročně snížil ze 173 na 153, podle policie jsou počty opilců za volantem stále velmi vysoké.

"Hlídky budou z taktických důvodů měnit svá stanoviště, kontroly budou provádět na všech typech komunikací, tedy i na dálnici D11," řekla mluvčí. Policisté se podle ní zaměří i na kontroly cyklistů.

Žádnou výjimkou nejsou v poslední době podle Vlčkové řidiči, kteří usedli za volant v těžké opilosti. Například začátkem července policie zadržela na Trutnovsku řidiče, který nadýchal 4,22 promile. V úterý 14. července narazil ve Dvoře Králové do plotu řidič, který měl 3,08 promile alkoholu. V polovině června v Trutnově řidič s 3,59 promile alkoholu v krvi naboural dvě auta. V neděli 5. července řidič s 2,44 promile alkoholu v krvi v Hradci Králové prorazil autem zábradlí na malšovickém nadjezdu a spadl s ním na silnici hradeckého okruhu.

ČTK
Ilustrační foto: Miloš Šálek