Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Riskoval při předjíždění, tak musel motorku položit

13. 7. 2020

Riskoval při předjíždění, tak musel motorku položit 0 snímků
Pořádnou porci štěstí měl motorkář při riskantním předjíždění autobusu. V kritické situaci položil motocykl na silnici a zřejmě tím zabránil čelnímu střetu s protijedoucím autem.

Incident se odehrál v sobotu po 18. hodině mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem. "Motorkář začal předjíždět v pravotočivé zatáčce autobus, aniž měl dostatečný rozhled před sebe. V této chvíli v protisměru jel automobil Škoda a řidič motorky Suzuki začal prudce brzdit. Jeho manévr následně skončil střetem s protijedoucím vozidlem, když při brzdění stroj položil a sám spadl na vozovku," oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Motocykl narazil do levého boku auta a skončil vpravo mimo silnici. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil. "Dechová zkouška na alkohol však u zahraničního řidiče motorky odhalila pozitivní výsledek 0,40 promile," upřesnil policejní mluvčí.

Hmotná škoda je předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Policisté motorkáři uložili kauci ve výši 15 tisíc korun. "Za přestupek v dopravě mu dále hrozí u správního orgánu pokuta a zákaz řízení," dodal Lukáš Vincenc.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR