Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

V opilosti nedokázal mladík v BMW projet křižovatkou

7. 7. 2020

V opilosti nedokázal mladík v BMW projet křižovatkou 0 snímků
Dalších osm motoristů, kteří řídili v opilosti nebo pod vlivem drog. To je aktuální přísun do policejních statistik. Došlo k němu o prodlouženém svátečním víkendu.

První hříšník havaroval v neděli před pátou ráno ve Vrchlabí. Devatenáctiletý muž v BMW nepřizpůsobil rychlost při průjezdu křižovatkou, vyjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do stromu a oplocení zahrady. Utrpěl přitom lehké zranění, ošetřili ho přivolaní záchranáři.

"Provedené dechové zkoušky u něho prokázaly pozitivní hodnoty 1,46 a 1,53 promile. Policisté navíc zjistili, že má vysloven platný zákaz řízení až do května příštího roku," upozornil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Hmotná škoda byla vyčíslena na 25 tisíc korun. "V případě odsouzení za přečiny ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí řidiči až tři roky vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," upřesnil Vincenc.

Policisté přišli ještě na dalších sedm provinilců, kteří usedli za volant pod vlivem návykových látek. Dva jsou ohroženi dvouletým vězením, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti za spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

"První při dechových zkouškách opakovaně nadýchal přes 2 promile alkoholu. Druhý hříšník při první zkoušce nadýchal dokonce 4,22 promile, následně mu hladina alkoholu klesla na 2,63 promile," oznámil policejní mluvčí.

Dalším pěti řidičům hrozí pokuty a zákazy řízení u správního orgánu za spáchání dopravních přestupků. Dva nadýchali hranici do jedné promile alkoholu a tři měli pozitivní test na drogy.

"Bohužel se stále ukazuje, že řidiči na silnicích hazardují. Návykové látky za volant nepatří, a pokud někdo pod jejich vlivem řídí, vystavuje riziku nejen sebe, ale také ostatní. Policisté budou i nadále provádět ve zvýšené míře silniční kontroly a řidiče testovat na ovlivnění alkoholem i drogami," dodal Lukáš Vincenc.

Loni se v trutnovském okrese stalo 73 nehod pod vlivem alkoholu, a dalších 13 pod vlivem omamných a psychotropních látek. Policie loni přistihla při řízení v opilosti 137 motoristů.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR