Úterý

25. června 2024

Nyní

21°

Zítra

26°

Svátek má

Ve Špindlu řádil zloděj, ukradl televizor, jízdní kolo i disco lampu

28. 7. 2020

page.Name
Vloupání do dvou objektů, přičemž celková škoda přesáhla sto tisíc korun, zaznamenali policisté o víkendu ve Špindlerově Mlýně.

Dosud neznámý pachatel tu měl nejdříve z pátka na sobotu násilně vniknout do dřevěného obslužného stánku pro uskladnění věcí. Uvnitř následně odcizil televizor a přenosný reproduktor v hodnotě necelých 10 tisíc korun, přičemž odcizenou elektroniku nalezl jeden ze zaměstnanců nedaleko stánku nepoškozenou. Škoda na poškození je předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun.

Dalším objektem zájmu neznámého zloděje se stal ze soboty na neděli jeden z místních barů, kam lupič vnikl za užití násilí. Z provozovny následně odcizil alkohol, finanční hotovost, disco lampu a jízdní kolo Scott v celkové hodnotě téměř 82 tisíc korun. Škodu na poškození si majitel vyčíslil na 10 tisíc korun.

„Policisté případ šetří pro spáchání přečinu krádež a poškození cizí věci. V případě, že má obě vloupání na svědomí jeden pachatel, hrozí mu při dopadení a odsouzení až pětiletý pobyt ve vězení,“ uvedl tiskový mluvčí policie Lukáš Vincenc.

(bog, tz-lvi)
redakce@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek