Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

25°

Svátek má

Ztraceného seniora našli policisté na Černé hoře mrtvého

27. 7. 2020

page.Name
Ne všechna pátrání po osobách mají šťastný konec. V průběhu uplynulého víkendu proběhla na úpatí Černé hory v Krkonoších rozsáhlá pátrací akce, na jejímž konci byl bohužel pohřešovaný senior nalezen bez známek života.

Vše odstartoval sobotní telefonát na tísňovou linku 158, kde policisté přijali oznámení o pohřešovaném šestašedesátiletém muži. Ten se měl při procházce ztratit kolem třetí hodiny odpolední nedaleko černohorského vysílače.

„Do pátrací akce se postupně zapojily na tři desítky policistů, včetně policejních psovodů a týmu STOPA, jedenáct psovodů hasičského záchranného sboru a čtyři desítky členů horské služby. Z výšky s pozemními silami úzce spolupracovala posádka policejního vrtulníku a do akce zasáhly i drony,“ přiblížil tiskový mluvčí policie Lukáč Vincenc.

Pátrací akce trvala více než 24 hodin a skončila až v neděli navečer. Krátce před 18. hodinou, po intenzivní práci v náročném horském terénu všech zúčastněných s nasazením veškeré techniky, byl muž nalezen policejním psovodem mimo turistickou trasu v lese na úbočí Černé hory, bez známek života.

„Obdobná pátrání po osobách, obzvláště na horách, jsou vždy velmi náročná a složitá. Prakticky vždy je do pátrání zapojena velká většina složek integrovaného záchranného systému. Všichni, ať již policisté, profesionální či dobrovolní hasiči i členové horské služby dělají při pátracích akcích vše pro to, aby byla pohřešovaná osoba vypátrána co nejdříve,“ uvedl Lukáš Vincenc. V těžko přístupných zalesněných terénech pak musejí společně propátrat rozsáhlé oblasti.

„Každý by měl proto důkladně zvážit, kam se vydává a jestli je zvládnutí naplánované trasy v jeho fyzických silách,“ podotkl Lukáš Vincenc s tím, že kdokoli začne mít v přírodě jakýkoli zdravotní problém, nechť neváhá a ihned kontaktuje jakoukoli tísňovou linku. „Před odchodem na výlet nikdy nezapomínejte na dobití baterie mobilního telefonu,“ dodal ještě tiskový mluvčí jednu radu na závěr.

(bog, lvi-tz)
redakce@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek