Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Jeden opilec trefil ostrůvek, druhý otočil auto na střechu

27. 4. 2020

page.Name
Tři nehody v jednom dni, a všechny způsobili opilí řidiči. To je policejní statistika poslední dubnové soboty.
První bouračka se stala před půl jednou ráno v Náchodské ulici v Trutnově. Třiapadesátiletý šofér osobního Citroënu C4 předjížděl jiné auto a přitom vjel na ostrůvek přechodu pro chodce. Po následném smyku skončil vlevo mimo silnici, kde vrazil do dopravní značky. "Vyvázl bez zranění. Dechové zkoušky u něho ale ukázaly pozitivní hodnoty 1,38 a 1,33 promile alkoholu," upozornil policejní mluvčí Lukáš Vincenc. Hmotná škoda je 60 tisíc korun.​

K druhé nehodě došlo po desáté večer mezi Trutnovem a Bohuslavicemi. Dvacetiletému motoristovi údajně na přímém úseku vběhla do cesty srna. Při brždění dostal smyk, který nezvládl a skončil vpravo mimo silnici na střeše, kde ještě narazil do stromu.

"Utrpěl lehké zranění a do péče si ho ​převzali záchranáři. Dechové zkoušky u něho prokázaly pozitivní hodnoty - 1,11 a 0,97 promile," upřesnil policejní mluvčí. Vzniklá škoda je předběžně odhadnutá 50 tisíc korun.​ Oběma řidičům hrozí za jízdu v opilosti až tři roky vězení. 
Třetí karambol způsobil třiapadesátiletý cyklista krátce po 18. hodině v Luční ulici ve Vrchlabí. Na jízdním kole Leader Fox při přejíždění příčného zpomalení na vozovce nezvládl řízení a havaroval. "Při nehodě utrpěl zranění, přivolaní záchranáři ho převezli k dalšímu ošetření do vrchlabské nemocnice. Dechové zkoušky u něj odhalili pozitivní hodnoty 1,52 a 1,49 promile alkoholu," uvedl Vincenc.

Škoda je předběžně vyčíslena na 3 tisíce korun. "Vzhledem k tomu, že i na jízdním kole platí nulová tolerance na alkohol, hrozí muži za přestupek v dopravě peněžitý trest ve správním řízení," dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR a Hasiči