Pondělí

27. května 2024

Nyní

18°

Zítra

15°

Svátek má

Nejčastější prohřešek? Nenasazená rouška, hlásí strážníci

12. 4. 2020

page.Name
Jen pár desítek lidí, kteří nedodržovali koronavirová nařízení. Většinou neměli roušku. Jinak byl poměrně klid. Tak vypadaly sobota a neděle z pohledu trutnovských strážníků.

Městská policie prováděla během dvou dnů kontroly ve všech částech Trutnova a jeho integrovaných obcí. Všechna uzavřená sportoviště, skatepark či traily, Stachelberg, Středisko volného času, Dolce, městský park a lesopark, ale také například parkoviště u obchodního domu OBI. Ta všude strážníci dohlíželi na to, zda lidé mají roušky, dodržují předepsanou vzdálenost, neshlukují se, nebo nepopíjejí na veřejnosti. V sobotu navíc usměrňovali provoz u sběrného dvora.

U desítek případů upozornili na nutnost mít zakrytá ústa a nos. Vše se obešlo bez komplikací nebo protestů občanů. „Například u Kauflandu uposlechl mladý pár výzvy strážníků, roušky si oba nasadili. V ulici Úpská hrála skupina dětí fotbal, v ulici R. A. Dvorského hrálo sedm dětí basketbal. V obou případech se skupinky po upozornění strážníků rozešly,“ řekl velitel strážníků Radek Svoboda.

V kontrolách budou policisté pokračovat i v poslední sváteční den - velikonoční pondělí. „V uplynulých dnech bylo znát, že lidé vydaná opatření v souvislosti s nemocí Covid-19 dodržovali. Až na pár prohřešků to de facto bylo bez ztráty kytičky,“ dodal Radek Svoboda.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek