Pondělí

11. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Nejčastější prohřešek? Nenasazená rouška, hlásí strážníci

12. 4. 2020

page.Name
Jen pár desítek lidí, kteří nedodržovali koronavirová nařízení. Většinou neměli roušku. Jinak byl poměrně klid. Tak vypadaly sobota a neděle z pohledu trutnovských strážníků.

Městská policie prováděla během dvou dnů kontroly ve všech částech Trutnova a jeho integrovaných obcí. Všechna uzavřená sportoviště, skatepark či traily, Stachelberg, Středisko volného času, Dolce, městský park a lesopark, ale také například parkoviště u obchodního domu OBI. Ta všude strážníci dohlíželi na to, zda lidé mají roušky, dodržují předepsanou vzdálenost, neshlukují se, nebo nepopíjejí na veřejnosti. V sobotu navíc usměrňovali provoz u sběrného dvora.

U desítek případů upozornili na nutnost mít zakrytá ústa a nos. Vše se obešlo bez komplikací nebo protestů občanů. „Například u Kauflandu uposlechl mladý pár výzvy strážníků, roušky si oba nasadili. V ulici Úpská hrála skupina dětí fotbal, v ulici R. A. Dvorského hrálo sedm dětí basketbal. V obou případech se skupinky po upozornění strážníků rozešly,“ řekl velitel strážníků Radek Svoboda.

V kontrolách budou policisté pokračovat i v poslední sváteční den - velikonoční pondělí. „V uplynulých dnech bylo znát, že lidé vydaná opatření v souvislosti s nemocí Covid-19 dodržovali. Až na pár prohřešků to de facto bylo bez ztráty kytičky,“ dodal Radek Svoboda.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek