Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Občané se chovali zodpovědně, tvrdí policejní ředitel

11. 4. 2020

Občané se chovali zodpovědně, tvrdí policejní ředitel 0 snímků
Policie České republiky dnes splnila, co včera avizovala. Prováděla kontroly na silnicích i v turisticky oblíbených lokalitách. S prvním velikonočním dnem v trutnovském okrese je spokojená. Nedocházelo k vážnějším prohřeškům, lidé se chovali zodpovědně, oznámil trutnovský policejní ředitel Pavel Škandera.
Silniční hlídky se zaměřily na dopravní prevenci v úsecích, kde dochází k vážným dopravním nehodám, a několika náhodně vytipovaných místech. Do akce vyrazili i policisté na motocyklech. Další policisté kontrolovali dodržování vládních opatření vyhlášených kvůli pandemii koronaviru. Uniformovaní i neuniformovaní. "Znamená to, že se naše hlídky pohybují kromě Trutnova i v samém srdci našich nejvyšších hor,“ sdělil dnes odpoledne Pavel Škandera.
 ​
Situace na silnicích byla dnes podle policistů klidná a pohyb osob po okrese minimální.​ „Z kontrol, které jsme od rána provedli, vyplývá, že se občané chovají ve vztahu k vládním opatřením a restrikcím zodpovědně. Od rána jsme nemuseli řešit žádná vážnější narušení veřejného pořádku," prohlásil Škandera.

Například Špindlerův Mlýn byl téměř bez návštěvníků. Policisté řešili pouze několik prohřešků v řádech jednotek. "Moc bych si přál, kdyby turisté byli zodpovědní i v průběhu svátků a poděkovat bychom jim tak mohli za všechny čtyři dny, tedy v pondělí večer. Návštěvu našich nejvyšších hor si budou určitě moci pohodlně užít po uvolnění současných opatření,“ dodal Pavel Škandera.

čtěte také:


(pac, tz-kon)

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR