Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Opilá řidička sjela autem do potoka. Spolujezdec byl hledaný

3. 4. 2020

Opilá řidička sjela autem do potoka. Spolujezdec byl hledaný 6 snímků
Šoférovala žena pod vlivem alkoholu, její spolujezdec byl už delší dobu v policejním hledáčku. Takové jsou prvotní policejní poznatky k dopravní nehodě, která se stala krátce po čtvrteční půlnoci mezi Dvorem Králové a Vilanticemi.
K bouračce došlo na silnici III. třídy. "Jednadvacetiletá řidička osobního auta Škoda zřejmě nepřizpůsobila rychlost své jízdy a v pravotočivé zatáčce nejspíše dostala smyk. Vyjela mimo komunikaci, kde havarovala do koryta potoka, tam zůstalo vozidlo přetočené na střeše," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

Ženu i spolujezdce si vzali do péče přivolaní zdravotníci. "Policisté provedli u řidičky opakovanou dechovou zkoušku, s pozitivním výsledkem 1,18 promile," upozornila Konečná.

Jak se ukázalo, problém měl i její spolujezdec. "V Schengenském informačním systému po něm bylo vyhlášeno pátrání a je na něj vydán příkaz k zatčení," upřesnila mluvčí.

Přivolaní hasiči auto zajistili a zkontrolovali, zda nedochází k úniku provozních kapalin. "Během policejního vyšetřování dopravní nehody nasvěcovali místo události," oznámila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Kvůli náročnému okolnímu terénu se hasiči rozhodli, že auto z Hartského potoka vytáhnou až za dne. Na místo byl povolán vyprošťovací vůz z Hradec Králové. "Auto se podařilo z potoka vytáhnout a naložit na odtah. Při vyprošťování došlo k malému úniku provozních náplní na vodní hladinu, byly zachyceny pomocí sorpčních hadů," dodala Götzová.
Veškeré okolnosti dopravní nehody jsou v šetření trutnovských dopravních policistů.

(pac, tz-ma, gö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči