Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Opilec autem zničil plot a skončil v potoce

21. 4. 2020

Opilec autem zničil plot a skončil v potoce 5 snímků
Až tři roky vězení hrozí padesátiletému muži za to, že v silné opilosti řídil auto. Jízdu navíc nezvládl, havaroval a způsobil škodu odhadem za 66 tisíc korun. Sám přitom skončil s lehkým zraněním v nemocnici.
K havárii došlo v pondělí krátce před devátou hodinou večer v Suchovršické ulici v Bohuslavicích u Trutnova. Šofér Škody Octavia pod vlivem alkoholu zřejmě za jízdy usnul a vyjel mimo vozovku. „Postupně narazil do dopravní značky, oplocení rodinného domu a kotevního lana sloupu elektrického vedení. Po střetu skončil s vozidlem v korytě potoka,“ oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Na místo incidentu vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému. „Ve voze zůstal jeden člověk, hasiči jej vyprostili pomocí páteřní desky, na které jej transportovali ke zdravotnickým záchranářům,“ uvedl mluvčí hasičů Martina Götzová. „Šlo o muže ročník 1969 s lehkým zraněním převezený k dalšímu ošetření na chirurgii do trutnovské nemocnice,“ potvrdil mluvčí krajské záchranné služby Ivo Novák.

Když se pustila policie do vyšetřování nehody, brzy přišla na hlavní příčinu. „Dechová zkouška u řidiče prokázala 2,17 promile alkoholu,“ upozornil Lukáš Vincenc. Policisté navíc zjistili, že muž není držitelem řidičského průkazu.

Pokud soud uzná vinu opilého motoristy, může ho za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky odsoudit až ke třem letům vězení, peněžitému trestu nebo zákazu činnosti.​ „Celková hmotná škoda je předběžně odhadnuta na 66 tisíc korun,“ upřesnil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Auto z potoka vyprostili hasiči s jeřábem. „Po vyproštění vozidla byl zjištěn menší únik provozních kapalin na břehu v blízkosti vodního toku. Zeminu hasiči zasypali sorbentem a poté ji odstranili,“ dodala mluvčí hasičů Martina Götzová.

(pac, tz-gö, lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči a Policie ČR