Středa

24. července 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

Policie na svátky posílí silniční hlídky. Bude také měřit rychlost

9. 4. 2020

page.Name
Prodloužený sváteční víkend se odehraje pod dozorem Policie České republiky. Tedy aspoň na silnicích. I přes stále platný zákaz volného pohybu osob se totiž dá předpokládat, že mnoho lidí se vydá na cesty. Policie proto pošle do terénu víc hlídek, než při standardních víkendech. Oznámil to policejní mluvčí Lukáš Vincenc.
„V průběhu svátků mimo jiné posílíme dohled nad silničním provozem a jako v předešlých dnech budeme měřit také rychlost,“ upozornil.

V poslední době je na českých silnicích kvůli vládním koronavirovým opatřením méně aut. Prázdnější vozovky ale svádějí neukázněné řidiče k rychlé jízdě. Běžná jsou i několikanásobná překročení nejvyšší povolené rychlosti. Stovkou v obci, nebo dvoustovkou na dálnici, se řítili někteří motoristé chycení policií. Hříšníků je dost i v trutnovském okrese. „Od začátku tohoto týdne jsme totiž řešili na 40 případů překročení rychlosti,“ upozornil Vincenc.
 
Policie ale nebude jen měřit rychlost. Chystá i kontroly na požití alkoholu či jiných omamných látek řidiči před jízdou, a dodržování všech pravidel silničního provozu. „Policisté se rozmístí na předem vytipovaných místech po celém Královéhradeckém kraji, jak na zajímavých cestách pro motorkáře, tak na silnicích I. třídy, kde nejčastěji dochází k tragickým nehodám. Vzhledem k začátku motorkářské sezóny vyrazí do terénu i motohlídky,“ zdůraznil Vincenc.
Policie ale také přitvrdí při dohledu nad dodržováním vládních opatření - nošení roušky, neshlukování se, či dodržování doporučené vzdálenosti od dalších lidí. Zejména se zaměří na ty, kteří vyrazí na chaty a chalupy, nebo na výlety.

„S přihlédnutím na stále platná opatření nouzového stavu se policisté v rámci každodenní činnosti zaměří také na dodržování pořádku a na místa s větší koncentrací lidí, a s tím související kontroly zakrývání dýchacích cest, zabraňování shromažďování více než dvou osob a dodržování dvoumetrového odstupu,“ dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek