Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Policie našla řidiče, kteří riskantně předjížděli u přejezdu

29. 4. 2020

page.Name
Zákaz předjíždění a plná čára jen kousek před železničním přejezdem a křižovatkou. Ani tyto okolnosti neodradily dva motoristy od nebezpečného předjíždění. Incident se odehrál minulou středu ve Vlčicích a jen s velkým štěstím při něm nedošlo k nehodě.
Nepochopitelný hazard na silnicích zachytila kamera umístěná v jednom z aut. Na silnici první třídy mezi Pilníkovem a Vlčicemi před vrcholem mírného stoupání začíná zákaz předjíždění, zdůrazněný je ještě plnou čarou. Jak ukazuje video zveřejněné policií, těsně za vrcholem ale náhle předjíždí dvě osobní auta. Nejprve bílý Seat Leon, hned za ním Škoda Kodiaq.

Seat se zařadil před auto s kamerou. Škodovka ale pokračovala dál, předjela celkem čtyři auta. V protisměru přejela koleje a za nimi se jen s velkým štěstím minula s autem odbočujícím doleva.

Hříšnici ale trestu neujdou. Případem se začala zabývat policie. A oba motoristy už díky videu našla. "Policisté po vyhodnocení záznamu již ustanovili oba řidiče, kteří porušili dopravní předpisy. V případě druhého řidiče měli pátrání ztížené, neboť jde o cizince, ale i tak ale jejich hledáčku neunikl. V síti policistů skončil o dva dny později při silniční kontrole," oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Oběma řidičům nyní hrozí, že přijdou o řidičský průkaz. "U správního orgánu hrozí za dopravní přestupky pokuta pět až deset tisíc korun, a zákaz řízení na šest až dvanáct měsíců," upřesnil Lukáš Vincenc.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Policie ČR