Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

27°

Svátek má

Přihlaste se! vyzývají strážníci vandala ze skateparku

28. 4. 2020

page.Name
Neobvykle přistoupili trutnovští strážníci k pátečnímu vandalskému činu u skateparku. Nepožádali totiž o hledání pachatele Policii ČR. Chtějí dát hříšníkovi šanci, aby se dobrovolně přihlásil a věc vyřešil sám.
Incident se odehrál v pátek. Dosud neznámý mladík vylezl na stožár s kamerou, která sleduje dění na skateparku a pumptracku za městským koupalištěm. "Začal s ním cloumat, rozkýval ho tak, že držák kamery to nevydržel, a kamera spadla na zem," uvedl Radek Svoboda, velitel Městské policie v Trutnově.

Městu tak vznikla škoda za odhadem 8 tisíc korun. Podobné případy strážníci běžně předávají k řešení kolegům z Policie České republiky. Nyní se ale rozhodli změnit taktiku. "Vyzýváme pachatele, aby se nám přihlásil, a věc se pokusil urovnat a vyřešit přímo na městě," oznámil Svoboda.

Najít pachatele by totiž možná nemuselo být tak těžké, jak se na první pohled zdá. "Kupodivu kamera ani po pádu na zem nepřestala natáčet. Na záběrech je dobře patrná postava pachatele, muže v čepici," naznačil šéf strážníků.

Městská policie nyní počká několik dnů. Pokud se vandal ale nepřihlásí, předá případ i s videozáběry Policii České republiky. "Třeba se v pachateli hne svědomí," dodal Radek Svoboda.

U skateparku mezitím odborná firma naistalovala jinou kameru, aby sportoviště bylo i nadále pod dohledem.

Po Trutnově je aktuálně rozmístěno zhruba čtyřicet kamer - téměř tři pětiny hlídají venkovní prostory (například náměstí a ulice) a zbytek interiéry (úřady, galerie). Dění na kamerách sledují nepřetržitě strážníci na dispečinku.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Kateřina Svobodová