Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

V autě byli zavření psi. Žily v něm ale i děti. Zanedbané a hladové

30. 4. 2020

page.Name
Na začátku bylo hlášení o psech zavřených v autě. Na konci příběhu ale kvůli ohroženým dětem zasahovala sociálka.
Minulý týden vyrazili trutnovští strážníci prověřit oznámení týkající se psů zavřených v autě. Skutečně našli vůz, ve kterém byli zamčeni. "Lustrací jsme zjistili, že vlastníkem vozidla je osoba, která se vyhýbá nástupu do výkonu trestu. Z důvodu vyčerpání a dehydratace psů jsme auto otevřeli, a psy převezli do městského útulku," uvedl Radek Svoboda, velitel trutnovských strážníků.

Auto zajistili strážníci botičkou. Později se k němu přihlásila žena, sestra vlastníka. "Její vyjádření bylo velice zmatečné a nevysvětlovalo, proč nechala psy několik hodin ve voze, na slunci, bez vody a stravy. Protiprávní jednání ženy jsme předali příslušným orgánům k řešení," upřesnil Svoboda.


Jenže, hlídka městské policie se záhy potkala se ženou znovu. Při kontrole hned druhý zjistila, že žena v autě přespává a přebývá se svými třemi dětmi. "Děti byly zanedbané a hladové," upozornil Radek Svoboda. Na místo přivolaná pracovnice "sociálky" na základě předběžného opatření rozhodla o odebrání dětí.

Strážníci se pak zaměřili na sledování vozidla. Díky tomu se jim nakonec povedlo vypátrat a zajistit majitele auta. "Osobu vyhýbající se nástupu do výkonu trestu zpozorovali, jak přespává s bratrem ve vozidle," dodal velitel trutnovské městské policie Radek Svoboda.

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Městská policie Trutnov