Neděle

16. června 2024

Nyní

13°

Zítra

13°

Svátek má

Za neúspěšnou krádež zboží za dvě stovky až osm let vězení

11. 4. 2020

page.Name
Krást se nevyplácí. Už vůbec ne, když jste jako recidivista v podmínce. A rozhodně ne za nouzového stavu, kdy soudy trestají mnohem vyššími tresty.
V těchto dnech se o tom přesvědčil 28letý muž. V jednom z obchodů na Úpicku chtěl totiž odcizit drogistické zboží za necelých 250 korun. K jeho smůle mu ale krádež nevyšla. Přistihli ho pracovnicí prodejny a přivolali policii.

„Ačkoliv škoda není nikterak velká, tak v tomto případě nehraje její výše roli, neboť muž za obdobnou trestnou činnosti byl již v minulosti pravomocně odsouzen a soudce mu uložil podmíněný trest odnětí svobody. Pro porušení podmínky a naplnění skutkové podstaty přečinu krádež pak postačí odcizení věci v jakékoliv hodnotě,“ upřesnil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

​Recidivistovi rovněž u soudu přitíží aktuálně vyhlášený nouzový stav. „Za normálních okolností by mu v případě uznání viny a odsouzení hrozil trest odnětí svobody do výše tří let. Aktuálně je však muž při vynesení pravomocného rozsudku ohrožen pobytem ve vězení na dva roky až osm let,“ upozornil Vincenc.

(pac, tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek