Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Za tiskárnu zaplatil, e-shop mu ale žádnou nedoručil

21. 4. 2020

page.Name
Obětí klasického internetového podvodu se stal v předchozích dnech muž z Trutnovska. Zboží předem zaplatil, dodnes ale žádné nemá. A prodejce přestal komunikovat.
Zlodějský příběh vypadá stejně, jako desítky jiných. Muž sháněl 3D tiskárnu. Poptával ji na jednom internetovém portálu. Následně se mu dokonce ozval prodejce s konkrétní nabídkou.

„Po dohodnutí prodeje muž uhradil vystavenou fakturu a částku pět tisíc korun zaplatit předem na bankovní účet,“ uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Objednané a zaplacené zboží už ale kupujícímu nedošlo. „Bohužel po provedení finanční transakce se scénář začal odehrávat jako u většiny podvodných prodejů přes internet. Prodejce totiž přestal komunikovat a poškozený muž nemá zboží ani peníze,“ upřesnil Vincenc.

Policisté případ šetří pro podezření z přečinu podvod. „Vzhledem ke stále trvajícímu stavu nouze pachateli při dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let,“ sdělil policejní mluvčí.

Zákazníkům kriminalisté doporučují při nakupování přes internet zvýšenou opatrnost. „Raději se vyhněte podezřelým obchodům či prodejcům, kteří vyžadují například platbu předem, nemají dobré recenze, mají nápadně nízké ceny, na svých stránkách uvedené neexistující sídlo firmy a kontaktní údaje,“ dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek