Pondělí

27. května 2024

Nyní

15°

Zítra

14°

Svátek má

Dva vykukové měli zákaz řízení, přesto sedli za volant

6. 5. 2020

page.Name
O tom, že se po silnicích stále prohánějí i šoféři bez řidičského oprávnění, se opět přesvědčili policisté z Trutnovska. Během pondělního odpoledne odhalili hned dva řidiče, kteří usedli za volant i přes pravomocný zákaz řízení. Jeden z nich byl dokonce pod vlivem drog.
Podle policejního mluvčího Lukáše Vincence v prvním případě šlo o 64letého muže, kterého policisté zastavili ve vozidle Škoda Felicia ve Velké Úpě krátce po pondělním poledni. „S vozem vyjel, ačkoliv mu zákaz řízení vyprší až začátkem příštího roku,“ uvedl.

Druhého provinilce přistihli policisté téhož dne krátce po čtvrté hodině odpoledne v Žacléři. „Také on řídil přes zákaz řízení, který mu platí téměř do konce tohoto roku. Čtyřiatřicetiletého muže ještě podrobili testu na drogy s pozitivním výsledkem,“ sdělil Vincenc.

Oběma mužům nyní v případě odsouzení hrozí za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání trest odnětí svobody až dva roky. „Druhému navíc ještě trest u správního orgánu z přestupku v dopravě za jízdu pod vlivem drog,“ uzavřel policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek