Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

21°

Svátek má

Květen v dopravě: Policie denně chytí 12 příliš rychlých řidičů

15. 5. 2020

page.Name
Lidé se po koronavirové krizi postupně vrací k normálu. V dobrém, i špatném. I na silnicích trutnovského okresu. Znovu se totiž objevují mezi řidiči dva časté prohřešky - příliš velká rychlost a jízda v opilosti. Novinářům to potvrdil trutnovský policejní ředitel Pavel Škandera.
V květnu se dvěma prodlouženými svátečními víkendy Policie ČR kontrolovala dodržování vládních opatření proti koronaviru. Dohlížela v okrese ale také na dodržování předpisů v dopravě. „Od začátku měsíce května jsme zjistili celkem 169 překročení rychlosti a za tyto přestupky uložili pokuty za více než 106 tisíc korun,“ oznámil Pavel Škandera.

Častým prohřeškem byl alkohol za volantem a řízení pod vlivem drog. Policisté odhalili dva podnapilé řidiče, další čtyři měli pod vlivem alkoholu dopravní nehodu a jeden šofér boural pod vlivem drog.

Dalšími nejčastějšími prohřešky byly nezapnuté bezpečnostní pásy, a používání mobilních telefonů při řízení. Dva neukáznění řidiči riskantně předjížděli přes plnou čáru a v blízkosti železničního přejezdu.

Výjimečná doba neodradila ani zloděje, přestože za nouzového stavu padají za krádeže vyšší tresty. „Po dobu trvání nouzového stavu jsme obvinili zatím celkem devět osob, kterým nyní hrozí až osmileté vězení. Dva muži skončili ve vazbě,“ upřesnil Pavel Škandera. V porovnáním se stejným obdobím loňského roku bylo ale trestné činnosti v trutnovském okrese méně.

čtěte také: Policie našla řidiče, kteří riskantně předjížděli u přejezdu


(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek