Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Motorista poničil "kruhák", nadýchal téměř 3 promile

15. 5. 2020

Motorista poničil "kruhák", nadýchal téměř 3 promile 0 snímků
Řídil auto bez technické, nepřipoutaný, bez řidičského průkazu a hlavně opilý. Podle toho to taky dopadlo. Nezvládl kruhovou křižovatku u Albertu, málem skončil ve fontáně v jejím středu.
Opilcova jízda Trutnovem se odehrála ve středu po desáté večer. V červeném voze Kia Rio jel Žižkovou ulicí příliš rychle, což se mu vymstilo na "kruháku" u Alberta. "Osmatřicetiletý řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy, narazil do kruhové křižovatky a z místa nehody ujel," oznámila policejní mluvčí Eliška Majerová.

Motoristu zastavila až hlídka trutnovských strážníků v Krkonošské ulici. Následná kontrola nezvyklý průjezd křižovatkou objasnila. "Přivolaní policisté obvodního oddělení Trutnov naměřili řidiči 2,75 promile alkoholu v krvi," uvedla Majerová.

Tím ale seznam šoférových hříchů nekončil. Naopak. "Lustrací bylo zjištěno, že nevlastní řidičské oprávnění. Dále policisté ohledáním vozidla zjistili, že řidič ani jednatřicetiletý spolujezdec nebyli za jízdy připoutání bezpečnostním pásem a také, že vozidlo nemá platnou technickou kontrolu," upřesnila Majerová. ​

Opilý motorista je nyní důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. "Trestní zákoník za takovéto jednání stanovuje trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," dodala policejní mluvčí Eliška Majerová.

Okolnosti nehody jsou stále v šetření trutnovských dopravních policistů.
(pac, tz-ema)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR