Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Matka s dcerou se ztratily cestou na chatu Jelení Louky

13. 1. 2020

page.Name
Pátrací akce s dobrým koncem se odehrála v sobotu po 16. hodině v Krkonoších. Ztracenou ženu s dcerou a vybitým mobilem naštěstí včas vypátrala horská služba.

Akci odstartoval telefonát krátce po čtvrté hodině odpoledne. Ženy volala svému příteli do Prahy s tím, že se s dcerou asi ztratila na trase mezi Chalupou na Rozcestí a horskou chatou Jelení Louky v Peci pod Sněžkou. „Muž se následně v obavě o ně obrátil na horskou službu a ta informaci předala také na místní policejní služebnu. Celé pátrání pak probíhalo ve spolupráci,“ oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Po oznámení záchranáři z horské služby začali propátrávat terén v okolí popsané trasy. Do pátrání se hned zapojila také policejní hlídka, která se tou dobou nacházela nedaleko chaty Jelení Louky. „Policisté dále provedli lokalizaci mobilního telefonu pro bližší zjištění polohy. Bohužel se ženě nešlo dovolat, neboť se ji vybil telefon,“ upřesnil Vincenc.

V pohotovosti byl také policejní vrtulník. „Vše naštěstí dopadlo dobře a před šestou hodinou odpoledne ženu s dcerou v pořádku vypátrala horská služba právě nedaleko chaty Jelení Louky,“ sdělil Vincenc.

Policie upozorňuje, že by se návštěvníci hor neměli vydávat po cestách, které neznají, nebo přeceňovat své síly, zejména pak nyní v zimním období na horách. „Před túrou či procházkou také stojí za to zkontrolovat stav baterie svého mobilního telefonu,“ dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek