Neděle

16. června 2024

Nyní

13°

Zítra

13°

Svátek má

Neměli řídit ani jeden. Kvůli drogám i alkoholu

3. 1. 2020

page.Name
Dva v jednom. I tak by se dala označit dvojice mladých lidí v osobním autě Seat Leon. Kolem půlnoci ze čtvrtka na pátek je přistihli policisté za volantem, i když ani jeden z nich neměl řídit.

Případ se odehrál ve Vrchlabí. Auto zastavili policisté nejprve při běžné silniční kontrole chvíli před půl dvanáctou v Lánovské ulici. „Za volantem seděla 31letá řidička, kterou podrobili testu na drogy s pozitivním výsledkem,“ oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Ve voze jel se ženou ještě o rok mladší spolujezdec. Po následném lékařském vyšetření spojeném s odběrem krve policisté řidičce zakázali další jízdu a sepsali oznámení přestupku v dopravě, za který ji hrozí pokuta a zákaz řízení.

Tím ale kuriózní příběh neskončil. Při odjezdu z místní nemocnice, už krátce po půlnoci, totiž policisté zkontrolovali stejný automobil v Bělopotocké ulici znovu. „Tentokrát ho řídil právě 30letý muž, který před tím s ženou jel jako spolujezdec a zřejmě ji chtěl po vyšetření v nemocnici vyzvednout. Ukázalo se ale, že ani on nemá za volantem co dělat. Provedenou dechovou zkouškou na alkohol mu policisté naměřili 0,23 promile a pozitivně mu vyšel i test na drogy,“ uvedl Vincenc.

Policisté navíc z evidence zjistili, že muž má vysloven zákaz řízení až do roku 2021. „V případě odsouzení mu tak za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí až 2 roky vězení,“ dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz