Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

10°

Zítra

18°

Svátek má

Neodolal odložené peněžence, teď mu hrozí až dva roky vězení

14. 1. 2020

page.Name
Policisté objasnili krádež peněz z dámské portmonky, ke které došlo před týdnem v Krkonoších.

Oznámení o ukradené peněžence v jednom z podniku ve Špindlerově Mlýně přijali policisté v úterý 7. ledna ráno. „Tehdy neznámý pachatel měl využít nepozornosti poškozené, která si nechala svou peněženku s doklady, platební kartou a penězi na barovém pultu bez dozoru. Portmonku si měl přivlastnit, odcizit z ní finanční hotovost 6 tisíc korun a následně ji odhodit na toaletě,“ uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Prázdnou peněženku pak našel personál podniku a následně se dostala zpět k majitelce.

Policisté nyní po důkladném šetření a vyhodnocení všech důkazů případ objasnili. „Za přečiny krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku již sdělili podezření 25letému muži. V případě odsouzení mu nyní hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ oznámil Vincenc.

Případy, kdy poškození přijdou o své osobní věci, nejsou pro policisty ničím novým. Pokud jde o veřejná místa či zábavní podniky nejčastěji řeší krádeže peněženek, mobilních telefonů, kabelek, batohů či oblečení. „Své věci je proto dobré mít pod dohledem a nedávat zlodějům příležitost,“ dodal Lukáš Vincenc.

(pac, tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz