Pondělí

27. května 2024

Nyní

16°

Zítra

16°

Svátek má

První den roku: na horách osm řidičů jelo pod vlivem alkoholu

2. 1. 2020

První den roku: na horách osm řidičů jelo pod vlivem alkoholuv 0 snímků
Přestože je zřejmé, že v průběhu nejen vánočních svátků, ale také hned první den nového roku budou dopravní policisté ve větší míře dohlížet na bezpečnost silničního provozu i alkohol za volantem, někteří řidiči si to zřejmě neuvědomují. V síti policistů tak uvízlo osm hříšníků, kteří ve Špindlerově Mlýně a v Peci pod Sněžkou jeli pod vlivem alkoholu.

„Hladina alkoholu při dechových zkouškách u nich nepřesáhla hranici jedné promile. Policisté jim zakázali další jízdu a v jednom případě dokonce uložili řidiči kauci. Všem nyní ve správním řízení hrozí pokuta do výše 20 tisíc korun, zákaz řízení až na jeden rok a sedm trestných bodů,“ uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc. 

Ve Špindlerově Mlýně včera policisté řešili rovněž jednu dopravní nehodu, kde svou roli sehrála nepřiměřená rychlost a nezvládnuté řízení. „Dvacetiletý řidič osobního auta Audi krátce před půl druhou odpoledne dostal v zatáčce smyk a v protisměru se bočně střetl s projíždějícím vozidlem VW Transporter,“ popsal bouračku mluvčí. Nehoda bez alkoholu se naštěstí obešla bez zranění. Hmotná škoda je předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR