Neděle

3. března 2024

Nyní

10°

Zítra

11°

Svátek má

Řidič dostal smyk, pro zraněného spolujezdce musel vrtulník

6. 1. 2020

Řidič dostal smyk, pro zraněného spolujezdce musel vrtulník 0 snímků
K dopravní nehodě dvou osobních aut došlo včera dopoledne v Batňovicích na Trutnovsku. Řidič osobního vozu Škoda Felicia, který jel po silnici směrem na Úpici, v zatáčce nezvládl smyk a střetl se bokem s protijedoucím vozem Ford Mustang.

„Přivolaní hasiči na místě provedli vyproštění spolujezdce ze škodovky a záchranáři ho po prvotním ošetření letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Hradci Králové k dalšímu vyšetření. Řidiči obou vozidel vyvázli bez zranění,“ prozradil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Přítomnost alkoholu u nich vyloučily dechové zkoušky. Hmotná škoda je předběžně vyčíslena na 220 tisíc korun. Komunikace byla asi na půl hodiny neprůjezdná, policisté v tomto úseku řídili provoz kyvadlově. Bouračku v současné době vyšetřují trutnovští dopravní policisté.

Bouralo se také v Horské ulici v Horním Maršově, kde osobní automobil narazil do stromu v okamžiku, kdy spadl na vozovku. „Auto bylo poškozeno a došlo také k úniku provozních kapalin. Hasiči odstranili strom ze silnice a poté byl obnoven provoz v obou jízdních pruzích,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová. Technická závada byla příčinou sobotního požáru auta v Rudníku - Arnultovicích. Škoda dosáhla 20 tisíc korun

Zasněžená silnice byla patrně jednou z příčin dopravní nehody, která se odehrála včera odpoledne na silnici ve Chvalči. Osobní automobil zřejmě dostal smyk, a skončil mimo komunikaci převrácený na bok. Při tomto karambolu byla zraněna jedna osoba a předána do péče Zdravotnické záchranné služby.

(hyš, tz-vi)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR