Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Ukradené nářadí našli policisté schované v křoví

27. 1. 2020

page.Name
Ani auto zaparkované u domu není trezor. Potvrzuje to případ ze sobotního rána, kdy zloděj ukradl z osobního vozu na okraji Trutnova nářadí za 100 tisíc korun.

Oznámení o krádeži přijali policisté sobotu krátce po šesté hodině ráno. „Prozatím neznámý zloděj se do něho měl vloupat přes noc z pátka na sobotu, když jej jeho majitel nechal zaparkované u domu. Z vozidla si následně odnesl elektrické nářadí různých značek v předběžné hodnotě 100 tisíc korun,“ oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Zřejmě brzké zjištění a nahlášení policistům, kteří neprodleně vyjeli na místo, přispělo k tomu, že muž o nářadí nakonec nepřišel. „Policisté ho totiž při provedeném šetření nalezli u nedaleké autobusové zastávky schované v křoví. Do akce zapojili také služebního psa,“ upřesnil Vincenc.

Za přečin krádež hrozí pachateli v případě dopadení až pětiletý trest odnětí svobody.

Policisté na příkladu sobotní krádeže žádají, aby lidé nepodceňovali situaci. „Nechávat cenné věci ve vozidle je riziko a příležitost pro zloděje. Na místě je proto připomenout mnohokrát v minulosti zmíněné a pravdivé, že auto není trezor,“ dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz