Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

V deset večer nadýchal téměř čtyři promile

6. 1. 2020

page.Name
Nedají si říct, a nedají si říct. Ani v novém roce neubývá opilých řidičů. Jednoho chytili trutnovští strážníci v pátek večer v Náchodské ulici. Nadýchal téměř čtyři promile.

Hlídka zastavila řidiče auta Renault Laguna krátce před desátou hodinou večer. Kvůli podezření na požití většího množství alkoholu si přivolali hlídku státní policie. „Ta provedla s 38letým řidičem dechovou zkoušku na alkohol s poměrně rekordním výsledkem 3,73 promile,“ oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Policisté řidiči zakázali další jízdu. Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky mu nyní v případě odsouzení hrozí až tři roky odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Dalšího hříšníka muži přistihli při silniční kontrole ve Vrchlabské ulici chvíli po půlnoci z pátka na sobotu. „Zahraniční řidička tu jela ve směru od Vrchlabí na Špindlerův Mlýn pod vlivem alkoholu. Při zkoušce nadýchala 1,41 promile,“ upřesnil Vincenc.

Policisté 22letou ženu se souhlasem státního zástupce zadrželi a po vystřízlivění si vyslechla podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Soudce Okresního soudu ji následně v neděli 5. ledna odsoudil k trestu vyhoštění na 2 roky a dvěma letům zákazu řízení,“ dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek