Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Každý devátý řidič v hradeckém kraji o víkendu pochybil

23. 11. 2020

page.Name
Policisté v Královéhradeckém kraji při víkendové dopravní akci zkontrolovali téměř 1000 vozidel a odhalili 128 přestupků. Nějakého pochybení se dopustil každý devátý řidič.

Akce byla zaměřená na odhalení řidičů opilých a pod vlivem drog. Takových policie o víkendu zjistila sedm. Jedním byl šestatřicetiletý řidič, který při kontrole v noci na sobotu v Hradci Králové nadýchal 2,34 promile alkoholu. ČTK to v pondělí řekla mluvčí policie Eliška Majerová.

Pro zvýšené kontroly se policie rozhodla i proto, že o víkendu 14. a 15. listopadu se v kraji stalo 40 dopravních nehod a alkohol byl zjištěn u osmi z nich, tedy u každé páté. Do akce o uplynulém víkendu policie nasadila přes 30 hlídek.

„Dále se řidiči provinili nepoužitím bezpečnostních pásů, překročením nejvyšší povolené hmotnosti vozidla nebo nevyhovujícím technickým stavem vozidla,“ uvedla mluvčí. Na místě policie řidičům uložila pokuty za téměř 66 000 korun. Policisté kontrolovali i telefonování za jízdy či technický stav vozidel. V podobných plošných akcích v celém kraji hodlají policisté pokračovat i v dalších měsících.

Na silnicích Královéhradeckého kraje letos při nehodách dosud zemřelo 23 lidí. Za stejnou dobu loňského roku policie v kraji evidovala při nehodách 42 mrtvých.

ČTK
Foto: Policie ČR