Úterý

21. května 2024

Nyní

19°

Zítra

16°

Svátek má

Požár v panelovém domě zřejmě způsobila závada na mrazáku

18. 11. 2020

Požár v panelovém domě zřejmě způsobila závada na mrazáku 0 snímků
Škodu za zhruba půl milionu korun způsobil úterní požár v jednom z bytů panelového domu ve Zvonkové ulici v Trutnově. Nikdo při něm nebyl zraněný, potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hasiči se o požáru v bytě v druhém nadzemním podlaží dozvěděli krátce před polednem. "Zásah probíhal za využití dýchací techniky, hasiči prohledávali zasažený byt, zda se v něm nenachází někdo zraněný. Požár se podařilo jednotkám rychle lokalizovat," oznámila Götzová. Uhašeno bylo půl hodiny po poledni.

Škoda byla předběžně vyčíslena asi na půl milionu korun. "V bytě vyhořela celá jedna místnost, sousední pokoj byl sálavým teplem poškozen částečně a další prostory byly zakouřené, stejně tak se dostal kouř do prostor centrálního schodiště v domě. I přesto se díky včasnému zásahu jednotek požární ochrany podařilo uchránit hodnoty představující asi jeden milion korun," upřesnila Götzová.

Požářiště ohledal vyšetřovatel hasičů. "Za vznikem požáru stála pravděpodobně technická závada na mrazničce," dodala mluvčí hasičů Martina Götzová.

(pac, tz-mgö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči