Pondělí

15. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Se zákazem řízení ujížděl policistům přes vesnice stodevadesátkou

3. 11. 2020

page.Name
Vůbec nesmí řídit auto, má totiž soudem uložený zákaz. Navíc v noci platí zákaz vycházení. Přesto dvaačtyřicetiletý muž ve čtvrtek ve dvě hodiny v noci řídil. Před policejní hlídkou prchal rychlostí až 190 kilometrů v hodině. Nebral přitom ohledy ani na to, že projíždí obcemi, kde se smí nejvýš padesátkou. Informaci dnes zveřejnila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policisté chtěli zkontrolovat ve Zboží u Dvora Králové nad Labem projíždějící osobní vozidlo Volkswagen Passat. Nápis STOP na policejním majáku ale šofér neuposlechl. Naopak. "Zareagoval šlápnutím na plyn a začal hlídce ujíždět směrem na Choustníkovo Hradiště, dále na Kuks, Heřmanice, kdy se řítil rychlostí okolo 190 kilometrů v hodině," uvedla Kormošová.

Když motoristovi zřejmě došlo, že policistům neujede, zpomalil najednou a jel čtyřicítkou, a to dokonce i mimo obec. Po necelých deseti kilometrech ujíždění v polovině obce Hořenice zastavil a na výzvu z auta vystoupil.

"Dvaačtyřicetiletý muž se policistům přiznal, že má platný zákaz řízení, což jim potvrdila i evidence. Dvouletý zákaz řízení, který měl vypršet v lednu 2021, mu mimo jiné udělil Okresní soud v Trutnově za řízení pod vlivem pervitinu," oznámila Kormošová.

Chycený muž policistům není neznámý. V minulosti už se několikrát pokoušel ujet a museli ho pronásledovat. Podrobili ho jak dechové zkoušce, tak testu na návykové látky. Oba výsledky vyšly negativně."Muž je důvodně podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu v případě uznání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky," upřesnila Iva Kormošová.

Policisté budou navíc zjišťovat, zda chycený motorista neporušil vládní nařízení. Byl totiž mimo bydliště v době zákazu vycházení. Ověřovat rovněž budou, zda použil auto s vědomím majitele.

(pac, tz-iko)

pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Policie ČR