Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

24°

Svátek má

Zavřete mě, přišel se recidivista udat na policejní služebnu

3. 12. 2020

page.Name
Již v minulosti byl odsouzen za krádeže a od května letošního roku do současné doby se dopustil v šestnácti případech protiprávního jednání v okrese Trutnov. Šestadvacetiletý muž, který je uživatelem pervitinu, se přišel trutnovským policistům sám udat s „prosbou“, aby ho na zimu zavřeli. Vzhledem k tomu, že však páchal trestnou činnost v nouzovém stavu, hrozí mu daleko větší trest.

Policisté po zadržení recidivistu obvinili ze spáchání zločinu krádeže a z přečinu porušování domovní svobody.

Podle obvinění měl ve zmíněné době odcizit vozidlo za účelem získání financí. V několika případech měl násilím vniknout do objektů, ze kterých odcizil potraviny, alkohol a cenné věci, které zpeněžil. A také měl v jedné chatce přenocovat. Mimo jiné okradl kamaráda, který ho pozval na návštěvu. V neposlední řadě šel nejméně pětkrát na nákup do obchodu s potravinami bez peněz.

Tímto protiprávním jednáním způsobil škodu téměř 50 tisíc korun.

Policejní komisař ve středu k rukám státního zástupce zaslal podnět na vzetí obviněného do vazby, který soudce Okresního soudu v Trutnově ve čtvrtek akceptoval a muž je stíhán vazebně.

„S ohledem na to, že činnost páchal i v době nouzového stavu, mu v případě prokázání viny hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi,“ uvedla tisková mluvčí policie Šárka Pižlová.

(bog, tz-spi)
redakce@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek