Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Těžce se zranila při pádu z kola. Nadýchala 2,3 promile

19. 10. 2020

page.Name
Alkohol nepatří za volant, ani za řídítka. Důkazem je páteční nehoda opilé cyklistky, která se stala ve dvě odpoledne v Úpici. Žena si při pádu z kola přivodila těžké zranění.

K incidentu došlo při projíždění ulicí Dr. E. Beneše. Cestou z kopce dolů nezvládla sedmdesátiletá žena na mokré silnici pravotočivou zatáčku a z kola spadla. "Utrpěla těžké zranění, s kterým byla převezena rychlou záchrannou službou do nemocnice," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policisté ženu podrobili dechové zkoušce. A nestačili se divit. "Ukázala výsledek přes 2,3 promile alkoholu," prozradila Kormošová.

Na kole vznikla při bouračce škoda za zhruba jeden tisíc korun. "Žena je podezřelá ze spáchání přestupku, který po zadokumentování předáme ke správnímu orgánu k dořešení," upozornila Kormošová.

Na mol opilí cyklisté bohužel nejsou na českých silnicích výjimkou. Dnes krátce po páté ráno hodině havaroval mezi obcemi Semechnice a Trnov na Rychnovsku 33letý muž na elektrokole. Vyjel mimo silnici a spadl do travnatého příkopu. S lehkým zraněním byl převezen do nemocnice. "Jeho dechová zkouška byla pozitivní a to tři promile alkoholu," dodala policejní mluvčí Iva Kormošová.

(pac, tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR