Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Mladík kradl v obchodě, pak napadl strážníky

17. 10. 2020

page.Name
Na počátku byla drobná krádež, na konci je vazba a kvůli násilí proti úřední osobě hrozba čtyřletého vězení. Tak se dá stručně popsat incident, který se odehrál v úterý odpoledne ve Dvoře Králové nad Labem. Mladík chycený při krádeži totiž fyzicky zaútočil na městské policisty.

Nejprve ukradl v tamní samoobsluze zboží za necelých 500 korun. Při odchodu ho však chytila ostraha prodejny. "V této chvíli muž ještě spolupracoval a odcizené zboží vydal. Situace vygradovala ve chvíli, kdy jeho přestupkové jednání přijeli vyřešit strážníci městské policie," upozornil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Mladík nedbal jejich opakovaných výzev a nespolupracoval. Vše mělo nakonec vyústit tím, že vykročil proti jednomu ze strážníků a udeřil ho. "Strážnici poté agresora zadrželi. To se ale neobešlo bez jeho aktivního odporu, když druhého ze strážníků měl během toho ještě také udeřit, chytit za krk a způsobit mu zranění," uvedl Vincenc.

Muž nakonec skončil v poutech a záhy v policejní cele. Následně stanul u okresního soudu v Trutnově. Soudce akceptoval návrh na jeho vzetí do vazby. Mladík je nyní obviněný z přečinu násilí proti úřední osbě. "V případě odsouzení mu hrozí až čtyřletý pobyt ve vězení," dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek