Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

Nezajištěné auto se rozjelo z kopce, skončilo v potoce

26. 10. 2020

Nezajištěné auto se rozjelo z kopce, skončilo v potoce 8 snímků
Auto v potoce a řidička v péči lékařů. Tak skončil incident, na jehož počátku bylo špatně zabržděné osobní auto Volkswagen Touran.

Nehoda se stala v neděli krátce po půl sedmé večer. "Devětadvacetiletá řidička v Peci pod Sněžkou podle prvotních informací nezajistila vozidlo proti rozjetí, a to se rozjelo z prudkého svahu. Auto následně zaparkovalo v korytu potoka," oznámila policejní mluvčí Lucie Konečná.

Zraněnou řidičku si převzali do péče přivolaní lékaři. "Policisté u ní na místě vyloučili přítomnost alkoholu provedenou dechovou zkouškou," upřesnila.

Auto z koryta potoka museli vyprostit hasiči. "Vozidlo zůstalo stát přes potok nad korytem, tok byl téměř vyschlý, ale pro jistotu na něj umístili hasiči sorpčního hada proti případnému úniku provozních kapalin. Havarovaný automobil se podařilo vyprostit pomocí jeřábu zpět na komunikaci?" upřesnila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na voze vznikla odhadem škoda za zhruba 35 tisíc korun. "Veškeré okolnosti dopravní nehody jsou v šetření dopravních policistů," dodala policejní mluvčí Lucie Konečná.

(pac, tz-lk, gö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR, Radim Karlík a hasiči