Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

21°

Svátek má

Policisté doběhli zloděje hned po činu

6. 10. 2020

page.Name
Bezprostředně poté, co chtěl krást ve skladu a v domě, zadrželi policisté 22letého cizince. Protože se ukázalo, že v sousední obci skutečně odcizil několik věcí, skončil ve vazbě. Policejní komisař ho obvinil z přečinů krádež a porušování domovní svobody.

Ke dvěma neúspěšným pokusům o krádež došlo v sobotu dopoledne na Královédvorsku. Cizinec se chtěl vloupat do skladu. "K jeho smůle si nepočínal zrovna nenápadně a vyrušila ho svědkyně. Z místa měl pak odjet na motocyklu a ve svém protiprávním jednání pokračovat nedaleko. Za nedlouho měl totiž vniknout na další oplocený pozemek a následně i do domu. Zde ho však vyrušil majitel a muž utekl ven" oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

To už ale byla na místě hlídka policistů, před kterou začal provinilec také utíkat, ale marně. Po několika stech metrech ho policisté dostihli a skončil s pouty na rukou. "Dalším šetřením pak vyšlo najevo, že muž má na svědomí ještě páteční vloupání do stodoly a garáže v jiné obci nedaleko. Zde měl odcizit křovinořez, elektrické kabely, bourací kladivo, vertikutátor, olej a také motocykl Jawa, na kterém následně jezdil," uvedl Vincenc.

Zloděj podle policie při poslední loupeži odcizil věci za téměř 31 tisíc korun. Nyní je stíhán ve vazbě, kam ho v pondělí poslal soudce Okresního soudu v Trutnově. "Přihlédl hlavně k tomu, že by se mohl skrývat nebo páchat další trestnou činnost. V případě odsouzení mu hrozí až dva roky vězení," doplnil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek