Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Prodávala aktovku za stokoruny, přišla přitom o 30 tisíc

8. 10. 2020

page.Name
Další důvěřivá žena naletěla na internetu podvodníkovi. Poslala mu 30 tisíc korun, přitom původně chtěla přes webové stránky prodat aktovku za pár stovek. Případem už se zabývá policie.

Ženě se na inzerát ozval zájemce ze zahraničí. "Projevil o věc zájem. Po chvíli vzájemné komunikace se mu podařilo ženu natolik přesvědčit, že mu od druhé poloviny září postupně poslala téměř 30 tisíc korun," oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Muž argumentoval tím, že nemůže poslat tak nízkou částku převodem a proto potřebuje, aby mu žena poslala peníze. "Důvěřivá prodejkyně měla jednat v domnění, že jí zájemce peníze vrátí následně zpět včetně částky za aktovku. Když však podvodník stále žádal o zaslání dalších peněž, došlo jí, že se stala obětí podvodu a obrátila se na policii," uvedl Vincenc.

Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí za podvod až dvouletý pobyt ve vězení.

Podvody na internetu jsou velice časté. Lidé přicházejí o desetitisíce například při nákupech aut. "Nejen při nákupu, ale i při prodeji je třeba být obezřetný. Rozhodně neplaťte nesmyslné poplatky a od takového obchodu raději upusťte," doporučil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

čtěte také: 


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek