Úterý

25. června 2024

Nyní

21°

Zítra

26°

Svátek má

Recidivista pronásledoval bývalou přítelkyni, nakonec ji znásilnil

9. 10. 2020

page.Name
Znásilnění, nebezpečné pronásledování, ublížení na zdraví, porušování domovní svobody a krádež. Tyto trestné činy má na svědomí třicetiletý muž z Trutnovska. Tři měsíce pronásledoval bývalou přítelkyni, přitom jí vyhrožoval, neoprávněně vnikl do jejího domu a nakonec jí znásilnil.

Podle kriminalistů byl muž v minulosti pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Brány věznice opustil začátkem letošních prázdnin.

"Prakticky okamžitě po svém propuštění vyhledal svou bývalou přítelkyni. Od této chvíle ji měl téměř každý den až do začátku října vyhledávat osobně v zaměstnání i doma a kontaktovat prostřednictvím telefonu. Těmito způsoby ji pak vyznávat lásku i vyhrožovat," upozornil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Nezůstalo jen u výhrůžek. Muž přešel i k činům. Poškodil ženě automobil. Několikrát na ni čekal před domem a fyzicky ji bránil v odchodu. Při jednom z takových útoků ženě způsobil zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Během pronásledování měl dále neoprávněně vniknout do jejího domu.

"Při osobním kontaktu po ženě také násilím vynucoval pohlavní styk. Toho nakonec pod nátlakem a v důsledku strachu poškozené skutečně dosáhl," uvedl Vincenc.

Nyní už je recidivista stíhán ve vazbě. Ve čtvrtek ho do ní poslal soudce Okresního soudu v Trutnově. "Přitěžující okolností pro něho dále je, že měl navíc ve třech prodejnách odcizit drogistické zboží a přes třicet kusů náhradních balení stěračů, když celková škoda dosáhla téměř 8 tisíc korun," dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Muži v případě uznání viny a odsouzení hrozí až deset let vězení.

čtěte také: 


(pac, tz-lvi)

pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek