Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

21°

Svátek má

Nezvládl jízdu po zadním kole, skončil v nemocnici

18. 8. 2020

Nezvládl jízdu po zadní kole, skončil v nemocnici 0 snímků
Hned ke dvěma nehodám motorkářů se zraněním vyjížděli v pondělí dopravní policisté a záchranáři.

První incident se stal krátce před sedmou hodinou ráno v obci Třebihošť na silnici III/3008. Na svědomí ho měl řidič motocyklu KTM. "Podle prvotního šetření se zřejmě nechoval ukázněně a nezvládl jízdu po zadním kole. Následně se strojem havaroval na vozovce," oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Přivolaní záchranáři zraněného převezli do nemocnice. Dechová zkouška u něho alkohol vyloučila. Hmotná škoda je předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun.

Druhá bouračka se stala po třetí hodině odpoledne na silnici I/37 mezi obcemi Výšinka a Kocbeře. Řidič motocyklu Honda při průjezdu levotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost. "Následně dostal smyk, který nezvládl a skončil vpravo mimo komunikaci. V důsledku nehody utrpěl zranění a do péče si ho převzali záchranáři," upřesnil policejní mluvčí.

Dechová zkouška na alkohol dopadla negativně. Předběžná hmotná škoda je v tomto případě vyčíslena na 40 tisíc korun. "Obě nehody jsou i nadále v šetření trutnovských dopravních policistů," dodal Lukáš Vincenc.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR