Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

27°

Svátek má

Policie chytila o víkendu další opilé a zfetované řidiče

31. 8. 2020

page.Name
Neubývá lidí, kteří usednou za volant pod vlivem alkoholu nebo drog. Potvrdil to i poslední srpnový víkend na silnicích trutnovského okresu.

Kontroly odhalily čtyři hříšníky, kteří řídili pod vlivem návykových látek. Hranici do jedné promile alkoholu nadýchali řidiči v Trutnově a Vrchlabí. Pozitivní testy na metamfetamin a amfetamin měli pak provinilci za volantem ve Špindlerově Mlýně a Lánově. "Všem jim nyní u správního orgánu hrozí za přestupky v dopravě zákaz řízení a pokuta," uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Policisté o víkendu vyjížděli k havárii cyklisty v obci Litič. Také u ní sehrál roli alkohol. Půl hodiny po půlnoci ze soboty na neděli měl při průjezdu pravotočivé zatáčky v klesání vyjet vlevo mimo vozovku a skončit v silničním příkopu. Při nehodě utrpěl lehké zranění, postarali se o něj přivolaní záchranáři. "Dechová zkouška na alkohol u něho odhalila 1,96 promile. Za dopravní přestupek mu pak u správního orgánu hrozí pokuta," oznámil Vincenc.

Častým prohřeškem motoristů bylo o víkendu také překračování nejvyšší povolené rychlosti. "Za sobotu a neděli zastavili dopravní policisté hned dvacítku řidičů, kteří překročili rychlost a udělili jim pokuty v celkové částce 11 tisíc 200 korun," dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek