Pátek

19. července 2024

Nyní

23°

Zítra

24°

Svátek má

Policie hledá svědky srážky cyklisty s chodcem

25. 8. 2020

page.Name
Neobvyklá nehoda z pátečního odpoledne, kdy se ve Svažité ulici v Trutnově srazili cyklista s chodcem, je stále ještě není dořešena. Policie hledá svědky, aby mohla co nejvíc upřesnit, jak k incidentu nedaleko krytého bazénu došlo.

Z prvotního šetření vyplývá, že krátce před 17. hodinou vstoupil chodec do silnice v místě, kde je dočasně zúžená kvůli propadlému asfaltu. "Zřejmě se ale nepřesvědčil, zda může bezpečně přejít. Následně se střetl s projíždějícím cyklistou na jízdním kole Kellys," oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Chodec i cyklista po nárazu skončili na vozovce. "Zraněného cyklistu si do péče převzali přivolaní záchranáři. Chodec vyvázl bez zranění," upřesnil Vincenc.

Dechová zkouška u cyklisty dopadla negativně. Hmotná škoda je předběžně odhadnuta na tisíc korun. Policie ale stále hledá svědky, kteří pomohli s objasněním nehody. "Kontaktovat můžou osobně Dopravní inspektorát v Trutnově, nebo zavolat na telefonní číslo 974 539 650 či na bezplatnou linku 158," dodal Lukáš Vincenc.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR