Pátek

19. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Tři nehody motorkářů, pro vážně zraněného musel vrtulník

25. 8. 2020

Tři nehody motorkářů, pro vážně zraněného musel vrtulník 0 snímků
Během jediného dne se odehrály v trutnovském okrese tři nehody motorkářů. Jedna skončila vážným zraněním, do akce proto musel záchranářský vrtulník.

První nehoda se stala v Trutnově v pondělí krátce před sedmou hodinou ráno. "Podle prvotního šetření dosud nezjištěný řidič s neznámým vozem stříbrné bravy (pravděpodobně VW Transporter, nebo VW Caddy) měl z ulice Náchodská odbočovat vlevo do ulice Ječná a přitom nedat přednost protijedoucímu řidiči na motocyklu Blata 125. Ten měl ve snaze odvrácení střetu začít prudce brzdit a následně havarovat v prostoru křižovatky," uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Motorkář utrpěl lehké zranění, postarali se o něj přivolaní záchranáři. Dechová zkouška na alkohol u něj vyšla s nulovým výsledkem. Vzniklá škoda je předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Policie ale hledá svědky, kteří by mohli přispět k objasnění události. "Kontaktovat můžou osobně dopravní inspektorát v Trutnově, nebo telefonní číslo 974 539 250 či bezplatnou linku 158," upřesnil Vincenc.

Druhá bouračka se odehrála krátce po deváté hodině v Jičínské ulici v Trutnově. Střetl se tam motocykl Yamaha s osobním autem VW Transporter. "Řidička auta měla odbočovat vlevo a dávat přednost protijedoucím vozidlům. Přijíždějící motorkář následně narazil do stojícího vozu zezadu, když zřejmě nejel takovou rychlosti, aby stačil včas zastavit," oznámil Vincenc.

Muž na motocyklu utrpěl vážnější zranění a záchranáři ho letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Dechové zkoušky na alkohol dopadly u obou řidičů negativně. Celková hmotná škoda je předběžně vyčíslena na 45 tisíc korun.

Ke třetímu karambolu došlo v Lipnici na Královédvorsku. Šofér VW Touran při vyjíždění z vedlejší silnice nedal přednost motocyklu Honda jedoucímu zleva po hlavní silnici. "Motorkář následně narazil do levého boku automobilu a skončil na vozovce. V důsledku srážky utrpěl řidič motorky lehké zranění a do péče si ho převzali přivolaní záchranáři," dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Dechové zkoušky na alkohol vyšly u obou řidičů negativně. Hmotná škoda byla vyčíslena na 160 tisíc korun. Všechny zmíněné nehody jsou stále v šetření trutnovských dopravních policistů.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR