Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

25°

Svátek má

Vzteklý opilec se před policisty oháněl řeznickými sekerami

3. 8. 2020

page.Name
Měla to být běžná policejní kontrola, jenže alkohol spustil v opilém cyklistovi tak silnou vlnu agrese, že musela do akce zásahová jednotka. Tak se dá stručně popsat incident z minulé středy.

Vše začalo nevinně. Hlídka dopravních policistů po půl jedenácté večer v Prostředním Lánově si všimla muže vedoucího elektrokolo po silnici. "Jeho chůze vzbuzovala dojem silné podnapilosti. Policisté u něho proto zastavili a vyzvali ho k opatrnosti a také, aby šel při kraji vozovky," uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Jenže muž reagoval dost nečekaně. Chtěl nasednout na kolo a jet na něm. To mu policisté vzhledem k jeho stavu zakázali. V tu chvíli začal být agresivní. "Z elektrokola měl odpojit baterii, začít s ní mávat se slovy, že si může dělat, co chce, a policie ho nebude omezovat. Následně měl proti služebnímu vozidlu hodit své kolo, které dopadlo vedle auta," upřesnil Vincenc.

Opilec pokračoval. Proti policistovi, sedícím ve voze se staženým okénkem, hodil baterii z elektrokola. Naštěstí zasáhl pouze dveře auta. Po tom se dal na útěk a policisté jeli za ním se zapnutým majákem. Po chvíli zastavil, otočil se a rozeběhl se proti policejnímu vozu. Policisté okamžitě zastavili. Agresor však narazil do přední části služebního auta a pak se snažil utéct.

Policisté ho pronásledovali a opakovaně vyzývali k zastavení. Za nedlouho přeskočil dřevěný plot u zahrady a utekl do domu. Muži zákona ho zpoza plotu opětovně hlasitě vyzývali, aby vyšel za nimi ven a prokázal svoji totožnost. "Muž po pár minutách skutečně ven vyšel, ale v rukou měl mít dvě řeznické sekery a na zahradě u domu se s nimi ohánět. Policisty vyzýval, aby si pro něho došli, jestli na to mají," oznámil Vincenc.

Policisté si ale přivolali posily. Dorazila zásahová jednotka, která muže následně uvnitř domu v jeho bytě zadržela, a skončil v policejní cele. S policisty ale ani po zadržení nespolupracoval. Ještě druhý den s odstupem několika hodin u něho provedená dechová zkouška na alkohol prokázala ještě téměř 1,5 promile. "Po vystřízlivění se muž podrobil výslechu a konzumaci alkoholu ve větší míře doznal. Ze samotného večera si toho ale moc nepamatoval. Vzniklá škoda na vozidle je předběžně vyčíslena na 7 tisíc korun," sdělil Vincenc.

Policejní komisař už zahájil proti 33letému muži trestní stíhání a obvinil ho z trestných činu násilí proti úřední osobě, poškození cizí věci a výtržnictví.
"V současné době obviněný muž dále stíhán na svobodě a státní zástupce mu uložil předběžné opatření spočívající v zákazu držení, přechovávání a konzumace alkoholických nápojů. Při vynesení odsuzujícího rozsudku mu pak hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi," dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, tz-lvi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Policie ČR